بانک توسعه تعاون
2021-12-08 08:06:20
چهارشنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۶ ۲۴۱
طبقه بندی: استانی
چچ
تخصیص 16 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت «اطهر میگوی دیر»

از سوی بانک توسعه تعاون استان بوشهر انجام شد

تخصیص 16 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت «اطهر میگوی دیر»

زمین‌های شوره زار وغیر قابل کشت در استان بوشهر که روزگاری بدون استفاده رها شده بود در سه دهه اخیر با همت بخش خصوصی ، دولت و خصوصا بانک ها به استخرهای پرورش میگو و کانون تولید با ارزآوری و ظرفیت اشتغالزایی بالا تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب بانک توسعه تعاون استان بوشهر ؛ امروزه شهرت استان بوشهر تنها به واسطه وجود منابع عظیم نفت و گاز، عسلویه و پارس جنوبی، نیروگاه اتمی و سکوها و پایانه‌های صادرات نفت جزیره خارگ نیست بلکه با ایجاد سنگ بنای صنعت پرورش میگو در زمین‌های شوره زار این استان از سه دهه گذشته تاکنون با تولید ۶۰درصد میگوی پرورشی کشور به یکی از مهمترین قابلیت‌ها و ظرفیت‌های این استان جنوبی تبدیل شده‌است.

طرح پرورش میگو شرکت «اطهر میگوی دیر» با ظرفیت تولید سالانه 90 تن با سرمایه گذاری کل 100 میلیارد ریال در سایت جزیره شیف بوشهر و در زمینی به مساحت 20 هکتار به بهره برداری رسیده است .

تسهیلات پرداختی به این پروژه از محل منابع داخلی بانک توسعه تعاون ، با مبلغ 16 میلیارد ریال برای خرید مواد اولیه و لارو میگو بوده که زمینه اشتغالزایی مستقیم 10 نفر را فراهم آورده است.

گفتنی است صنعت پرورش میگو نظر به اشتغال‌زا بودن و با توجه به صادراتی بودن آن ، ارزآوری مناسبی برای کشور دارد و در صورت تقویت زیرساخت‌ها می‌تواند مهمترین محور پایدار توسعه بویژه در بخش صادرات غیر نفتی به شمار آید.

آدرس کوتاه شده: