بانک توسعه تعاون
2020-09-16 14:47:38
چهارشنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۴۷ ۵۹۳
طبقه بندی: استانی
چچ
رونق اشتغال در سایه رشد 460 درصدی تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در استان قزوین

طی یک سال گذشته صورت گرفت

رونق اشتغال در سایه رشد 460 درصدی تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در استان قزوین

مدیر شعب استان قزوین در جلسه هفتگی راهبردی مدیریت شعب از رشد اشتغالزایی در سایه رشد 460درصدی مصارف استان خبر داد.

کلانتری در ادامه افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری امسال سال جهش تولید نامگذاری گردیده که این عنوان معنادارترین نام برای سال جاری می توانست باشد. چرا که در شرایط سخت حاکم بر کشور و تحریم های ظالمانه طی چندسال گذشته، تعداد کثیری از واحد های فعال تولیدی تحت تاثیر واردات بی رویه محصولات نامرغوب ، غیرفعال شدند که اکنون به شکل معناداری به تولیدکنندگانی با توجیه اقتصادی بالا بدل شده اند و از سویی با افزایش بی رویه نرخ ارز واردات طیف وسیعی از کالاهای ضروری همچون لوازم خانگی، لوازم و تجهیزات اداری و صنعتی و وابسته به حمل و نقل، لوازم التحریر ، کیف و کفش و غیره فاقد توجیه اقتصادی و گاها غیر ممکن گردیده است از این رو نیاز شدید به تولید در داخل این محصولات احساس میگردد و چنانچه تولیدکنندگان در این مسیر گام بردارند که عمدتا نیز اقدام نموده اند جهش واقعی تولید کاملا ملموس و مشهود خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این راستا و با تاسی از فرمایش مقام معظم رهبری در سال گذشته و سال جاری که رونق تولید و جهش تولید سرلوحه اقدامات اجرایی کشور تعیین گردیده است مدیریت بانک توسعه تعاون قزوین با ماهها کار کارشناسی و فنی در حوزه شناسایی، جذب و حمایت از تولیدکنندگان توانمند و دارای دانش کافی اما نیازمند به نقدینگی، توانسته است طی 12 ماه در مقایسه با آمار و عملکرد سال گذشته 460 درصد مصارف خود را افزایش داده و در عین حال روند نزولی مطالبات غیر جاری را نیز حفظ و تشدید نماید.

این مقام مسئول تاکید کرد: پرداخت انواع تسهیلات حمایتی، تبصره ای ، تفاهم نامه ای ، تکلیفی و غیره در استان ضمن حرکت در مسیر رشد و تحقق اهداف و برنامه های سالیانه موجب گردیده است صدها اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در استان به ثمر برسد. حضور استاندار و معاونین وی در چندین مراسم کلنگ زنی طرح های مورد حمایت بانک و اذعان تحرک و پویایی بانک توسعه تعاون در مسیر جهش تولید از سوی این مقام عالی ، خود گواه عملکرد علمی و جهادی است.

کلانتری در ادامه افزود : هرچه شرایط اقتصادی کشور برای تولید کنندگان دشوارتر گردد مسئولیت و وظیفه ما سنگین تر و تلاش و حمایت مجموعه بانک توسعه تعاون استان مضاعف و چتر حمایتی بانک گسترده تر خواهد شد.

مدیر شعب استان قزوین در پایان با اشاره به شعار خواستن توانستن است افزود : مشاهده آمار و عملکرد یکساله نشان می دهد اگر نیت خالصانه و در جهت رضای خداوند و خدمت رسانی باشد تمام قله ها فتح، تمام مشکلات حل و فصل و تمام موانع یکی پس از دیگری از مسیر اقتصاد و تولید کشور کنار خواهد رفت.

مدیر شعب استان قزوین در جلسه راهبردی مدیریت شعب در خصوص چگونگی روند رشد مصارف استان طی 12 ماه و ایجاد اشتغال های مستقیم و غیر مستیم با اشاره به ماهیت حمایتی و توسعه ای بانک توسعه تعاون گفت: وضعیت فعلی اقتصادی کشور طی یک سال گذشته بیش از پیش حضور موثر و کارامد بانک توسعه تعاون در عرصه حمایت از تولیدکنندگان را طلب می نماید. اینکه در حال حاضر اکثر واحد های تولیدی و صنعتی کشور با مشکلاتی از جمله کمبود نقدینگی، محدودیت های بین المللی در صادرات و واردات، عدم ثبات نرخ ارز و ریسک بالای تامین مواد اولیه دست و پنجه نرم میکنند نقش و رسالت بانک را پر رنگ تر و حضور جهادی و موثر در سایه تعهد و تخصص را بیش از گذشته طلب می نماید.

آدرس کوتاه شده: