بانک توسعه تعاون
2020-09-05 15:22:17
شنبه, ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۲۲ ۲۰۷۴
طبقه بندی: اصلی
چچ
بانک توسعه تعاون به برگزیدگان جشنواره تعاونی‌های برتر تسهیلات اعطا می‌کند

بانک توسعه تعاون به برگزیدگان جشنواره تعاونی‌های برتر تسهیلات اعطا می‌کند

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از اعطای تسهیلات 10 میلیارد ریالی این بانک به برگزیدگان جشنواره تعاونی‌های برتر سال 99 خبر داد.

حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون که صبح امروز در نشست خبری ویژه هفته تعاون سخن می‌گفت اظهار داشت: بانک توسعه تعاون به‌عنوان جوان‌ترین بانک دولتی در آغاز دوازدهمین سال فعالیت خود قرار دارد و با بهره‌مندی از 4500 نفر نیروی انسانی و 450 واحد بانکی در سراسر کشور خدمات عمومی و تخصصی بانکداری را به تعاونگران و کارآفرینان ارائه می‌دهد.

مهدیان به برگزاری جشنواره تعاونی‌های برتر سال 99 در هفته پیش رو اشاره نمود و گفت: به برگزیدگان جشنواره تعاونی‌های برتر سال 99 تسهیلات 10 میلیارد ریال با نرخ سود 15 درصد تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به لزوم تقویت بانک به لحاظ سرمایه گفت: مقرر بوده سرمایه اولیه بانک طی سال‌های اولیه پس از تأسیس سالیانه افزایش یابد که این مهم انجام‌نشده و با تلاش‌های صورت پذیرفته طی چهار سال اخیر افزایش سرمایه بانک به میزان 10 هزار میلیارد ریال مورد تصویب قرار گرفت که تاکنون به مرحله تخصیص نرسیده است.

مهدیان سرمایه اسمی و کنونی بانک به میزان 26 هزار میلیارد ریال را ناکافی دانست و گفت: افزایش سرمایه از محل تجدید دارایی‌ها اثر کیفی ندارد و برای تقویت بانک به لحاظ توان اعطای تسهیلات، تزریق منابع مالی به بانک ضروری و حیاتی به نظر می‌رسد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون پذیرش سپرده و حفاظت از سپرده‌های مردمی را از الزامات و انجام وظایف بانکداری اعلام نمود و گفت: بانکداری توسعه‌ای با اتکای صرف به سپرده‌های مردمی قابل انجام نمی‌باشد و حمایت واقعی از تعاونی‌ها در صورتی قابل تحقق است که منابع مناسبی از سوی دولت برای توانمندسازی تعاونی‌ها به چرخه تسهیلاتی بانک اختصاص یابد.

وی افزایش منابع سپرده‌ای بانک توسعه تعاون به 250 هزار میلیارد ریال را حاصل اعتماد عموم مردم به بانک و تلاش و زحمات همکاران بانک اعلام نمود و گفت: منابع سپرده‌ای بانک از سال 94 تاکنون ده برابر شده است.

مهدیان در خصوص برنامه‌های تسهیلاتی بانک گفت: طی سال جاری مقرر است ماهیانه 17500 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت گردد که بر این اساس آمار تسهیلات پرداختی بانک طی دوازده ماه سال 99 از 210 هزار میلیارد ریال فراتر خواهد رفت.

وی همچنین مسیر همکاری بانک و تعاونگران را در مسیر دوطرفه توصیف نمود و افزود: چنانچه تعاونی‌ها مراودات بانکی خود را بر محوریت بانک توسعه تعاون به‌پیش ببرند، ظرفیت‌های بیشتری برای بانکداری توسعه‌ای قابل انجام است.

گفتنی است در این نشست خبری حسین نژاد مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون و مدیران کل حوزه تعاون وزارتخانه نیز حضور داشتند.

آدرس کوتاه شده: