بانک توسعه تعاون
2020-05-30 16:50:25
شنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۵۰ ۳۴۵۸۲
طبقه بندی: اصلی
چچ
پذیرش درخواست فروش سهام عدالت به‌صورت غیرحضوری از طریق بانک توسعه تعاون فراهم شد

پذیرش درخواست فروش سهام عدالت به‌صورت غیرحضوری از طریق بانک توسعه تعاون فراهم شد

مشتریان بانک توسعه تعاون که پیش‌ازاین شماره شبا این بانک را به سازمان خصوصی‌سازی اعلام داشته‌اند، می‌توانند سفارش فروش سهام عدالت خود را به‌صورت غیرحضوری از طریق سایت رسمی بانک توسعه تعاون انجام دهند.

لازم به ذکر است این امکان صرفاً برای مشتریانی که پیش‌ازاین شماره شبای حساب بانکی خود در بانک توسعه تعاون را به سازمان خصوصی‌سازی اعلام نموده‌اند ایجادشده است. بر این اساس در صورت مراجعه متقاضیان فروش سهام عدالت به سایت این بانک می توانند نسبت به ثبت درخواست فروش سهام عدالت خود تا سقف 30 درصد اقدام نمایند.

جهت فروش سهام عدالت نیاز به داشتن کد معاملاتی از قبل نمی‌باشد و هر فردی می‌تواند با کد ملی و شماره همراه ثبت‌شده به نام خود در سامانه سهام عدالت، ثبت‌نام و به‌صورت غیرحضوری احراز هویت گردد. ابتدا سامانه از شخص کد ملی و شماره همراه را دریافت و پس از اعتبارسنجی امکان ثبت‌نام غیرحضوری فراهم خواهد شد.

شایان‌ذکر است فرد می تواند کارگزار ناظر سهام خود، جهت مدیریت فروش را مشخص نماید و در حال حاضر حق فروش مقداری کمتر یا بیشتر و یا حتی انتخاب فروش تعداد خاصی از سهام را ندارند. این فروش‌ها به‌صورت مدیریت‌شده، به قیمت بازار و در هر زمان که تقاضای خرید وجود داشته باشد، انجام می‌شود.

امکان دارد بین زمان درخواست فروش تا مدیریت انجام کامل فروش توسط کارگزاری، با توجه به شرایط بازار تأخیر زمانی وجود داشته باشد و طبق مصوبات سازمان بورس، کارگزاری‌ها موظف هستند به بهترین قیمت و زمان ممکن با توجه به صلاحدید شرایط بازار، فروش را به‌صورتی انجام دهند که آسیبی به بازار و مشتریان وارد نشود.

پس از فروش سهام، مبالغ حاصل از فروش بعد از دو روز کاری به شماره شبای معرفی‌شده و تأییدشده به نام شخص که در سامانه سهام عدالت قبلاً ثبت شده است، توسط کارگزاری واریز می‌گردد. البته بنا به درخواست خود شخص، مبلغ حاصل از فروش می‌تواند در حساب وی نزد کارگزار باقی‌مانده تا امکان خرید بعدی با همان مبلغ را در بازار بورس داشته باشد.

آدرس کوتاه شده: