چچ

طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری

مقدمه:
اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری یکی از مهمترین اولویت های بانک توسعه تعاون است که از زمان آغاز تاکنون همواره با جدیت از سوی این بانک پیگیری شده است.
پرداخت تسهیلات در این طرح که از دی ماه 96 و همزمان با نخستین تخصیص بودجه از سوی صندوق توسعه ملی آغاز شده است، هم اکنون و در آستانه ورود به سومین سال متوالی از سوی بانک توسعه تعاون در حال تکمیل است. بانک توسعه تعاون به عنوان بانک عامل در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، موفق به اخذ مرحله پنجم از بودجه تخصیصی از سوی صندوق توسعه ملی شده است که با احتساب 15000 میلیارد ریال بودجه تخصیصی و تکلیفی در مرحله پنجم ، جمعاً مبلغ کل پرداخت تسهیلات در این طرح ملی، به رقم 40 هزار میلیارد ریال خواهد رسید. گفتنی است طرح های بزرگ و موثری با پرداخت این تسهیلات از سوی بانک توسعه تعاون به بهره برداری می رسد که علاوه بر بهبود کیفیت زندگی و معیشت در روستاهای سراسر کشور، منجر به ایجاد بیش از 47700 شغل جدید و تثبیت و احیای مشاغل فراوان دیگری به صورت مستقیم یا غیر مستقیم گردیده است.
در تلاش هستیم تا ضمن ارائه توضیحات و مروری بر دستاوردهای موثر بانک توسعه تعاون در این طرح بزرگ ملی، به معرفی هرچه بیشتر ظرفیت های پروژه های انجام شده و نیز نمونه هایی از طرحهای اقتصادی تامین مالی شده برای آشنایی بیشتر با دامنه اثرات و کارکردهای اقتصادی آن ها پرداخته شود.

آدرس کوتاه شده: