چچ

پذیرش درخواست فروش سهام عدالت

گام به گام فروش سهام عدالت
مراجعه به سایت معرفی شده توسط کارگزاری
فروش سهام عدالت از طریق سایت خاصی که توسط شرکتهای کارگزاری (لینک لیست شرکتهای کارگزاری) معرفی می شوند امکان پذیر می باشد و فروش این سهام به هیچ عنوان مشابه سهام عادی و سیستمهای سابق خرید و فروش کارگزاریها نیست.
احراز هویت غیرحضوری
جهت فروش سهام عدالت نیاز به داشتن کد معاملاتی از قبل نمی باشد و هر فردی می تواند با کدملی و شماره همراه ثبت شده به نام خود درسامانه سهام عدالت، ثبت نام و احراز هویت گردد.
عدم تطابق اطلاعات
هنگامی که کد ملی و شماره همراه ثبت شده در سامانه سهام عدالت با اطلاعات وارد شده ، تطابق نداشته باشد.
  • شماره همراه

درصورت عدم تطابق شماره همراه، اطلاعات شماره همراه شما با سامانه سهام عدالت تطابق ندارد.

اگر شماره همراه خود را اشتباه وارد نمود هاید، لطفاً دوباره تلاش کنید.

اگر میخواهید شماره همراه خود را تغییر دهید، لطفاً شماره همراه جدیدی را که به نام خودتان باشد وارد کنید و برای تاﻳﻴد آن، ۲۴ ساعت بعد مراجعه نماﻳﻴد.

  • کدملی
درصورت عدم وجود کد ملی، اطلاعات شما در سامانه آزادسازی مستقیم سهام عدالت موجود نمیباشد.

امکان ثبت نام غیرحضوری پس از اعتبارسنجی در سامانه
ابتدا سامانه از شما کد ملی و شماره همراه را دریافت و پس از اعتبارسنجی امکان ثبت نام غیر حضوری فراهم خواهد شد.
انتخاب کارگزار ناظرو امکان مشاهده سبد سهام عدالت
شما باید کارگزار ناظر سهام خود، جهت مدیریت فروش را مشخص نماﻳﻴد. دقت کنید که انتخاب کارگزار ناظر کاملاً اختیاری بوده وکارگزار ناظر سهام عدالت شما می تواند کاملا مجزا از کارگزار قبلی شما باشد و هیچ الزامی به انتخاب کارگزار قبلی شما (در صورت داشتن کارگزار قبلی برای خرید و فروش سهام) نیست. پس از انتخاب کارگزار ناظر خود، سبد سهام شما قابل رویت خواهد بود.
درخواست فروش سبد سهام عدالت تا سقف 30 درصد از کل
طبق اعلام مراجع ذیصلاح، دارندگان سهام عدالت فقط حق فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود را دارند. دارندگان سهام عدالت میتوانند از طریق سامانه اعلام فروش نمایند و در حال حاضر حق فروش مقداری کمتر یا بیشتر و یا حتی انتخاب فروش تعداد خاصی از سهام را ندارند. این فرو شها به صورت مدیریت شده، به قیمت بازار و در هر زمان که تقاضای خرید وجود داشته باشد، انجام میشود.
ارسال سفارشات فروش به سامانه معاملات بورس برای انجام فرآیند فروش از طریق کارگزاری ناظر
ممکن است بین زمان درخواست فروش تا مدیریت انجام کامل فروش توسط کارگزاری، با توجه به شرایط بازار تاخیر زمانی وجود داشته باشد. جای هیچ گونه نگرانی نیست چرا که طبق مصوبات سازمان بورس کارگزار یها موظف هستند به بهترین قیمت و زمان ممکن با توجه به صلاحدید شرایط بازار، فروش را به صورتی انجام دهند که آسیبی به بازار و مشتریان وارد نشود.
تسویه و پرداخت وجه سهم فروش رفته
پس از فروش سهام ، مبالغ حاصل از فروش بعد از دو روز کاری به شماره شبای معرفی شده و تاﻳﻴد شده به نام خودتان که در سامانه سهام عدالت قبلا ثبت کرده اید، توسط کارگزاری واریز می گردد. البته بنا به درخواست خود شخص مبلغ حاصل از فروش می تواند در حساب وی نزد کارگزار باقی مانده تا امکان خرید بعدی با همان مبلغ را در بازار بورس داشته باشد.
سامانه های ارتباطی دبیرخانه سهام عدالت و سازمان خصوصی سازی
دبیرخانه سهام عدالت 6 الی 83339001 - 021
سامانه سهام عدالت www.samanese.ir
پایگاه اطلاع رسانی سازمان خصوصی سازی www.ipo.ir
شماره پیامک سازمان خصوصی سازی 2000909
صندوق پستی سازمان خصوصی سازی 516 - 14665
آدرس کوتاه شده: