چچ

طرح وفاق

در راستای حمایت از سیل‌زدگان کشور

وقوع سیل، زلزله و سایر بلایای طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است و حتی علیرغم پیش‌بینی‌ها و تمهیدات لازم هزینه‌های قابل‌توجه مالی و جانی به جامعه تحمیل می‌نماید و افراد آسیب‌دیده ناخودآگاه علاوه بر آلام روحی و... توان مالی خود را در کوتاه‌مدت از دست می‌دهند. بنابراین لازم است تمامی اعضای جامعه در جهت رفع مشکلات هم‌وطنان بسیج شده و با کمک‌رسانی به ایشان بخشی از خسارت‌های وارده را جبران نمایند و بدین‌وسیله اثرات جانبی مصیبت‌های وارده را که تمام کشور را به خود مبتلا نموده است کاهش دهند.

در این بحران کنونی، بانک‌ها و سایر موسسات پولی و مالی می‌توانند بسته به شرایط مالی خود به هم‌وطنان آسیب‌دیده از سیل یاری رسانند. بانک توسعه تعاون نیز از این موضوع مستثنا نیست و بنا بر مسئولیت‌های اجتماعی خود به‌منظور تسهیل کمک‌رسانی به سیل‌زدگان برنامه‌ریزی لازم جهت تجهیز توان مالی هم‌وطنانی که قصد کمک به سیل‌زدگان رادارند نموده است.

ازاین‌رو این وام به آن دسته از افراد و متقاضیانی پرداخت می‌گردد که قصد کمک به هم‌وطنان سیل‌زده را داشته و می‌خواهند از طریق پرداخت کمک‌های نقدی در این شرایط سخت از طریق نهادهای امدادرسان کشور به سیل‌زدگان یاری رسانند، ولیکن در حال حاضر از نقدینگی کافی برخوردار نیستند.

ازاین‌رو بانک توسعه تعاون به‌منظور مشارکت در این عمل بشردوستانه و خداپسندانه در نظر دارد به این عزیزان مبالغی از محل منابع داخلی خود در قالب وام پرداخت نماید تا زمینه لازم برای کمک‌رسانی به آسیب دیدگان سیل‌های اخیر فراهم گردد. همچنین در جهت کمک بیشتر به آسیب دیدگان و جلب مشارکت هم‌وطنان وام‌های موردنظر در قالب عقد قرض‌الحسنه با کارمزد 4% پرداخت خواهد گردید.

این وام با حداقل 5 میلیون ریال و حداکثر مبلغ 50 میلیون ریال با دوره بازپرداخت حداکثر 50 ماهه متناسب با مبلغ وام در نظر گرفته‌شده است که بازپرداخت آن به‌صورت ماهانه صورت خواهد گرفت.

نحوه بازپرداخت: به‌صورت اقساط ماهانه خواهد بود.

نحوه پرداخت: پس از تخصیص وام، مبلغ موردنظر از طرف متقاضی به‌حساب سازمان بهزیستی کشور نزد بانک توسعه تعاون واریزشده تا توسط سازمان بهزیستی در اختیار هم‌وطنان سیل‌زده قرار گیرد.

شرایط پرداخت وام به اشخاص حقیقی در جدول ذیل ارائه‌شده است

شرایط دریافت وام وفاق ویژه اشخاص حقیقی

مبلغ وام

حداقل 5 میلیون ریال و حداکثر تا 50 میلیون ریال

دوره بازپرداخت

حداکثر 50 ماه متناسب با میزان تسهیلات

نحوه بازپرداخت

اقساط ماهانه

نوع عقد

قرض الحسنه

محل تامین منابع

منابع داخلی بانک

نرخ کارمزد

4%

تضامین

گواهی کسر از حقوق و یا تضمین گروه نقد

روش پرداخت وام

واریز به حساب سازمان بهزیستی نزد بانک توسعه تعاون از جانب متقاضی ، پس از عقد قراردادهای مربوطه

جامعه هدف

متقاضیان حمایت از آسیب دیدگان از سیل نوروز 98

آدرس کوتاه شده: