چچ
مسئولیت‌های اجتماعی

مسئولیت‌های اجتماعی

توفیق سازمان مرهون برنامه‌ریزی و تلاش در جهت تحقق اهداف تأسیس آن می‌باشد. انجام هرگونه اقدامات درراستای افزایش سطح رفاه و ارتقاء علمی،‌ فرهنگی آحاد جامعه، که از آن می‌توان به‌عنوان رسالت اجتماعی یا مسئولیت‌های اجتماعی نام برد.

بانک توسعه تعاون به‌عنوان جوان‌ترین بانک دولتی ایران اسلامی و تنها بانک توسعه‌ای- تخصصی بخش مردمی تعاونی کشور با توجه به پیشینه حدود دو دهه فعالیت در قالب صندوق توسعه تعاون و از سال 1368، همیشه با نگاهی جدا از یک بنگاه اقتصادی به جامعه گسترده ذینفعان و عموم مردم عزیز کشور، سعی داشته است تا به نحو احسن در شرایط مختلف، حضور خود را در کنار همه اقشار جامعه حفظ کرده و دوشادوش هموطنان عزیز بخشی از منابع خود را به‌دوراز نگاه انتفاعی، صرف امور فرهنگی و اجتماعی نماید. همراهی با مؤسسات خیریه ازجمله سازمان بهزیستی کشور، کمیته امداد امام خمینی (ره)... یا مشارکت درحرکت‌های گسترده اجتماعی و در کوران دوره‌های سخت و بحرانی مانند وقوع حوادث طبیعی و غیرمترقبه، همچنین توجه به امور عام‌المنفعه و نیکوکاری بخشی از فعالیت‌های این بانک می‌باشد.

  1. کمک به امورخیریه
  2. حمایت از فعالیت های زیست محیطی
  3. ارائه تسهیلات ویژه
  4. ارائه خدمات ویژه
  5. حمایت های فرهنگی

اخلاق حرفه‌ای

دربرگیرنده اصول، وظایف و استانداردهای رفتار فردی و سازمانی مورد انتظار از افراد حرفه‌ای در مشاغل گوناگون است. افراد شاغل در موقعیت‌های حرفه‌ای از مهارت‌ها و دانش خود برای انجام کار بهره می‌گیرند.

این افراد قادر به قضاوت، اعمال مهارت‌ها و دانش و تصمیم‌گیری بر اساس دانش خود در شرایطی که عموم جامعه به دلیل نداشتن این دانش و مهارت قادر به این کار نیست، می‌باشند. چگونگی استفاده از این دانش و مهارت در هنگام ارائه خدمات به جامعه یک مسئله اخلاقی و موضوع اخلاق حرفه‌ای است.

ازجمله پیش‌نیازهای وجود اخلاق حرفه‌ای در سازمان می‌توان به مواردی نظیر: صداقت، راست‌کرداری، شفافیت، مسئولیت‌پذیری، رازداری، بی‌طرفی، وفاداری و تبعیت از قانون اشاره نمود.

آدرس کوتاه شده: