بانک توسعه تعاون
چهارشنبه، 05 تير 1398
سامانه تلفن بانک - بانک توسعه تعاون
صفحه خانه
نقشه سایت
English

نتایج پژوهشی پشتوانه اتخاذ سیاست‌ها و راهبردهای کلان سازمانی است

مدیرکل ترویج، آموزش و تحقیقات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نتایج و برونداد پژوهش‌ها و طرح‌های تحقیقاتی را در بهبود سیاست‌ها و راهبردهای کلان کشور موثر دانست.

مسلم خانی در مراسم چهارمین جشنواره پژوهشی کارکنان بانک توسعه تعاون بابیان مطلب فوق اظهار داشت: پژوهشگران در سازمان‌های مختلف و مراکز علمی و پژوهشی در شناخت مسئله و ارائه راهکارهای عملیاتی اقدامات فراوانی انجام داده‌اند و ضروری است نظام تصمیم‌گیری در سازمان‌های مختلف از دستاوردهای پژوهشی و کاربردی بهره‌برداری لازم را داشته باشد و علاوه بر آن در پی بررسی راهکارهای پیوند نظام پژوهشی و نظام اجرایی کشور باهدف ارتقاء سطح کمی و کیفی فعالیت‌ها باشد.

وی با اشاره به مدیریت راهبردی و استراتژیک بانک توسعه تعاون، ضرورت بررسی میزان باور تعاون پذیری در ایران را حائز اهمیت دانست و هدایت سرمایه‌های خرد در جهت بهره‌گیری مطلوب در طرح‌های کارآفرینی و پروژه‌های اشتغال‌زایی را از مهم‌ترین دستاوردهای بانک توسعه تعاون دانست.

ایشان رسالت بانک توسعه تعاون را فراتر از پرداخت تسهیلات به تعاون گران دانست و حرکت‌های گام‌به‌گام برای پیشبرد و تحقق اهداف تعاون و توانمندسازی تعاون گران را از طریق حمایت از فعالیت‌های آنان را در زمره مأموریت‌های ارزشمند این بانک برشمرد و در ادامه افزود: مجموعه معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون و تعاون گران باید در یک مسیر مشترک و درراه اعتلای تعاون، توانمندسازی تعاون گران به لحاظ مالی، دانشی، تکنولوژیک قدم موثری بردارند.

مسلم خانی در اشاره به بحث پژوهش و کم کردن فاصله دانایی و توانایی در این رابطه خاطرنشان کرد: کاهش فاصله بدنه کارشناسی با تصمیم‌گیری‌ها ازجمله مواردی است که باید درسازمانها موردتوجه قرار گیرد.

وی با ارائه پیشنهاد پروژه‌های تحقیقاتی مشترک با بانک افزود: طراحی یک الگوی بهینه درتجمیع نقدینگی‌های سرگردان در قالب اقتصاد تعاون و خلق کسب‌وکارهای نوظهور واستارت‌آپ‌های تعاونی و همچنین ایجاد نظام تعاون پذیری و ایجاد مدل و شاخص‌های مخصوص به آن و تبدیل نمودن آن به سیاست و اساسنامه قبل از تشکیل تعاونی ازجمله پروژه‌های مشترکی است که وزارت تعاون آمادگی دارد با بانک توسعه تعاون اجرایی نماید.

 
×