بانک توسعه تعاون
چهارشنبه، 05 تير 1398
سامانه تلفن بانک - بانک توسعه تعاون
صفحه خانه
نقشه سایت
English

حمایت از طرح‌های ملی سبب توسعه اشتغال است

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: حمایت و پشتیبانی این بانک از طرح‌های بزرگ ملی نظیر: طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی اثر مستقیمی بر حفظ و ایجاد اشتغال داشته است.

حجت اله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در چهارمین جشنواره پژوهشی کارکنان بانک توسعه تعاون ضمن گرامیداشت هفته پژوهش بابیان مطلب فوق اظهار داشت: تعهد این بانک در حمایت از دو طرح ملی اشتغال فراگیر و روستایی بالغ‌بر 10 هزار میلیارد ریال بوده است که بر این اساس تاکنون افزون بر 9550 میلیارد ریال از آن در جهت توسعه فعالیت تشکل‌های اقتصادی واجد شرایط پرداخت‌شده است.

وی با اشاره به عملکرد مثبت بانک توسعه تعاون بر اجرا و حمایت از این دو طرح ملی در این رابطه افزود: عملکرد مطلوب این بانک سبب گردیده است تا به‌زودی با اعتماد مجدد دولت محترم امکان اعطای منابع جدیدی از طریق صندوق توسعه ملی به بانک توسعه تعاون فراهم گردد. مهدیان اضافه کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها مقرر گردیده است تا حداکثر به میزان 3690 میلیارد ریال از طریق آن صندوق به بانک توسعه تعاون اعطا تا این منابع در مرحله سوم از طرح‌های ملی اشتغال فراگیر و روستایی به جامعه هدف تزریق گردد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با تأکید بر عزم و اراده این بانک در تمایل به حمایت از طرح‌های ملی مختلف در ادامه خاطرنشان کرد: درخواست جدیدی نیز مبنی بر استفاده از خط اعتباری 4000 میلیارد ریالی نیز باهدف حمایت از فعالین اقتصادی بخش‌های مختلف اقتصادی به مراجع ذیربط ارائه‌شده است.

وی همچنین در ادامه با تأکید بر اهمیت فوق‌العاده تحقیق و امر پژوهش دراین‌ارتباط افزود: مدیریت بانک توسعه تعاون مصمم است تا ضمن توجه ویژه به رویکرد پژوهش محوری، نتیجه و برونداد یافته‌های تحقیقی و پژوهش‌های مرتبط با حوزه‌های گوناگون فعالیت بانک توسعه تعاون را به برنامه‌ها و تصمیمات قابل اتخاذ در زمینه‌های مختلف تبدیل نماید.

مهدیان کیفیت برنامه‌های آموزشی منطبق با فعالیت‌های بانکی و نتایج مطالعات پژوهشی را بسیار مهم خواند و در این خصوص گفت: بهره‌گیری مطلوب از ظرفیت‌های علمی و کارشناسی همکاران داخلی بانک توسعه تعاون و توان پژوهشی افراد ذیصلاح خارج از بانک به‌طور حتم ضامن کیفیت و کاربردی بودن نتایج تحقیقات و پژوهش‌ها می‌باشد.%

گفتنی است در این مراسم دکتر مسلم خانی مدیرکل دفتر ترویج، آموزش و تحقیق وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و دکترقیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها نیز حضور داشتند.

 
×