بانک توسعه تعاون
سه شنبه، 28 اسفند 1397
سامانه تلفن بانک - بانک توسعه تعاون
صفحه خانه
نقشه سایت
English

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی بر اساس ظرفیت‌های استان‌ها از اولویت‌های بانک توسعه تعاون است

نجفی عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون: شناسایی ظرفیت‌های استان‌ها از اولویت‌های بانک در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی است

نجفی در جلسه بررسی عملکرد استان‌های فارس، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی بابیان این مطلب خاطرنشان کرد: شناسایی ظرفیت‌ها و راهکارهای تسریع در فرایند اجرائی کردن طرح و ایجاد اشتغال می‌تواند منجر به افزایش تعامل و تحقق اهداف باشد.

وی افزود: اولویت و هدف اصلی طرح ایجاد اشتغال است نه صرفاً پرداخت تسهیلات، بنابراین این تسهیلات صرفاً برای طرح‌هایی که ایجاد اشتغال می‌نماید پرداخت گردد که بتواند اشتغال واقعی را ایجاد نماید.

نجفی خاطرنشان کرد: اطلاعات کامل همکاران در وقت پرداخت تسهیلات می‌تواند در بهینه نمودن اجرای طرح موثر باشد.

وی با اشاره به طرح‌های معرفی‌شده از سوی کارگروه گفت: علاوه بر دقت، همکاران بانک در شعب به‌سرعت این طرح‌ها را بررسی نمایند و برای هر استان حداقل یک طرح ملی شناسایی و معرفی گردد.

نجفی افزود: برای رفع نواقص و کاستی‌های احتمالی همکاران تلاش نمایند که در کوتاه‌ترین زمان موانع را منعکس نمایند تا راهکارهای جانشین پیش‌بینی گردد.

وی گفت: سقف اختیارات شعب برای تسریع فرایند افزایش داده‌شده است که می‌بایست نظارت و کنترل بیشتری هم صورت گیرد و در این راستا صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون هم یکی از ظرفیت‌های مناسب است که می‌تواند مشکل وثایق متقاضیان را حل نماید.

وی با اشاره به‌ضرورت الگوسازی گفت: برخی از استان‌ها مدل و الگوهای خوبی برای اجرای این طرح ارائه داده‌اند که انتظار داریم همه استان‌ها نیز از این الگوها استفاده نمایند و با کارگروه ارتباط بهتری برقرار نمایند تا بتوانند در سایه تعامل و انتخاب طرح‌های مناسب زمینه را برای تحقق اهداف فراهم نمایند.

در این جلسه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دبیر اتاق تعاون استان فارس و مدیران شعب استان‌های فارس، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد نیز به بیان عملکرد و نقاط قوت و موانع موجود در فرایند اجرائی طرح اشتغال پایدار روستایی اشاره کردند.

   
×