بانک توسعه تعاون
دوشنبه، 05 فروردين 1398
سامانه تلفن بانک - بانک توسعه تعاون
صفحه خانه
نقشه سایت
English

بانک توسعه تعاون موفق به دریافت گواهینامه استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱ گردید.

بانک توسعه تعاون ضمن ارتقاء سطح امنیت در بانک موفق به دریافت گواهینامه استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱ مدیریت امنیت اطلاعات گردید.

سید باقر فتاحی عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون در جلسه اختتامیه ممیزی نهایی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)، اظهار داشت: این استاندارد حاوی توصیه‌های مهمی بر پایه تجربیات علمی در حوزه مدیریت امنیت اطلاعات بوده و علاوه بر آن قادر به طراحی سیستم بهینه مدیریت امنیت اطلاعات می‌باشد. وی افزود: این استاندارد قابلیت اعمال به تمام بخش‌های بانک در سطوح ستاد و صف را دارا است. وی حوزه اجرای ممیزی این استاندارد را در بانک توسعه تعاون در مقایسه با سایر سازمان‌ها وسیع‌تر خواند و در ادامه افزود اثربخشی، آموزش، طبقه‌بندی مستندات و مدیریت ریسک از مهم‌ترین کارکردهای این استاندارد قلمداد می‌گردد.

وی افزود: استاندارد بین‌المللی ایزو ۲۷۰۰۱، الزاماتی را برای ایجاد، پیاده‌سازی، اجرا، پایش، بازنگری، نگهداری و بهبود یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات با در نظر گرفتن مفهوم مخاطرات کلان سازمان مشخص می‌نماید. ایشان در همین رابطه تصریح کرد: این استاندارد الزاماتی را برای پیاده‌سازی کنترل‌های امنیتی تطابق داده‌شده با نیازهای سازمان‌های مختلف یا بخش‌های وابسته به آن مشخص می‌نماید.

عضو هیئت‌مدیره این بانک گفت: در سطح تمامی واحدهای ستادی و امور شعب و شعبه منتخب با پیاده‌سازی و استقرار شیوه‌های نوین بر اساس استاندارد جهانی برای حفظ هر چه بیشتر سطح امنیت اطلاعات اقدام گردیده و این گواهی‌نامه پس از بررسی یافته‌ها، شواهد، گزارش‌ها و تطابق فعالیت‌ها با استانداردها به این بانک اعطاء گردید.

گفتنی است بانک توسعه تعاون، با بزرگ‌ترین سطح دامنه این پروژه در کشور، توانسته است موفق به اخذ این گواهینامه گردد.

شایان‌ذکر است؛ جلسه اختتامیه ممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)بانک توسعه تعاون با حضور آقایان فتاحی عضو هیئت‌مدیره، مدیران ستادی، تیم ممیزی مدیریت امنیت اطلاعات و نمایندگان واحدهای مختلف بانک برگزار شد.

   
×