بانک توسعه تعاون
يكشنبه، 30 دي 1397
سامانه تلفن بانک - بانک توسعه تعاون
صفحه خانه
نقشه سایت
English

به مناسبت دهه فجر دومین طرح اشتغال روستایی در استان همدان موردحمایت قرارگرفت

به مناسبت دهه مبارکه فجر پرداخت دومین تسهیلات اشتغال با حضور مدیرعامل، اعضاء هیات مدیره و مدیران ستادی در شعبه شهرستان کبودرآهنگ دردستور کار قرارگرفت.

حجت الله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون در نشست حاشیه پرداخت دومین تسهیلات اشتغال به مناسبت دهه مبارکه فجرکه با حضور معاون استاندار، مدیرکل استان و اعضای شرکت‌های تعاونی در محل فرمانداری شهرستان کبودرآهنگ برگزار گردید خاطرنشان کرد: معضل بیکاری برای بسیاری از خانواده‌ها و جامعه مهم است و برای حل این مشکل دو طرح اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر برای حل این معضل در کشور مطرح شده است و بانک توسعه تعاون و کشاورزی به عنوان بانک‌های عامل در اشتغال روستایی به شمار می‌آیند.

وی افزود: درحال حاضر جهت تأمین منابع اشتغال فراگیر 20 هزار میلیارد ریال از محل منابع داخلی بانک‌ها وجهت طرح اشتغال روستایی بیش از 12 میلیارد تومان از منابع داخلی بانکها و صندوق توسعه ملی درنظرگرفته شده است.

مهدیان خاطرنشان کرد: در رابطه با اشتغال فراگیر 50 درصد سهمیه به استان‌ها ابلاغ‌شده و در ارتباط با اشتغال روستایی 25 درصد سهمیه از سوی صندوق توسعه ملی توزیع‌شده است و امیدواریم که در نیمه دوم این ماهمابقی نیز اختصاص داده شود.

وی بابیان اینکه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون نیز در پرداخت این تسهیلات امنیت خاطر را برای مشتریان به وجودمی آوردو سبب تسهیل درروند پرداخت تسهیلات می‌شودافزود: امیدوارم با همکاری مسئولین استانی بتوانیم عملکرد بسیار مناسبی در راستای تحقق این هدف متعالی درحوزه اشتغال داشته باشیم.

در ادامه این جلسه حسین نژاد مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون نیز خاطرنشان کرد: در اجرای این‌گونه طرح‌های اشتغال‌زایی که سبب شکوفایی در روستاها می‌گردد باید دقت، سرعت و کیفیت به‌صورت توأمان درنظرگرفته شود تا بتوان به کارنامه مناسبی دست پیدا کرد.

وی افزود: باید از طریق شناسایی پروژه‌هایی که اشتغال پایدار ایجاد می‌کنند و حمایت از آن‌ها، بازارهای جدید اشتغال را در سطح وسیع ایجاد نماییم و با افزایش کارآفرینی شکاف‌های موجود را برطرف کنیم.

حسین نژاد با اشاره به اینکه روستا تعاون به دلیل مشارکت‌های اجتماعی جزء بهترین گروه‌ها به شمارمی آید افزود: این صندوق بااعتبار سنجی که در رابطه با مشتریان صورت می‌دهد تا سقف 500 میلیون تومان و تا 100 درصد طرح را در حوزه اشتغال روستایی تضمین می‌نماید.

    
×