بانک توسعه تعاون
چهارشنبه، 04 مهر 1397
سامانه تلفن بانک - بانک توسعه تعاون
صفحه خانه
نقشه سایت
English

عضوهیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون:کاهش نرخ سود سپرده‌ها اثرات مثبتی بر اشتغال و اقتصاد کشور دارد

 سیدباقرفتاحی عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون کاهش نرخ سود سپرده‌ها از سوی بانک مرکزی را سبب ایجاد اثرات مثبتی بر اشتغال و تولید کشور دانست.

فتاحی با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر کاهش نرخ سپرده که از 11 شهریور 95 به شبکه بانکی ابلاغ‌ شده است افزود: در راستای حمایت‌های دولت تدبیر و امید از اشتغال‌زائی و رفع بیکاری که در برنامه ششم توسعه ذکرشده است، دولت موظف به ایجاد 950 هزار شغل در هرسال می‌باشد.

وی افزود: همچنین با عنایت به شعار سال که توسط مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام‌گذاری شده است شبکه بانکی به‌منظور اجرایی نمودن این شعار ودرراستای حمایت از دولت تدبیر وامید این اقدامات را انجام داده است.

عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به بانک محور بودن اقتصاد ایران خاطرنشان کرد: در حال حاضر همواره یک‌طرف جریان منابع مالی در بازار پول بانک‌ها به شمار می آیند به همین دلیل یکی از عواملی که زمینه را برای ایجاد رکود یا رونق بیشتر تقویت می‌کند نرخ سود بانکی است.

 وی افزود: دراقتصادکلان سیاست کاهش نرخ سود به معنی افزایش سرمایه‌گذاری و به دنبال آن کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال می‌باشد ضمن آنکه افزایش تولید ناخالص داخلی نیز سبب رشد شتاب اقتصادی خواهد شد.

فتاحی بابیان این مطلب که کاهش نرخ سود به دلیل اثرگذاری بر هزینه‌های تولید سبب کاهش بهای تمام‌شده کالاهای مصرفی می‌گردد افزود: تحقق این امر نهایتاً کاهش تورم را به دنبال خواهد داشت.
×