بانک توسعه تعاون
دوشنبه، 04 تير 1397
سامانه تلفن بانک - بانک توسعه تعاون
صفحه خانه
نقشه سایت
English

دکتر دیواندری رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی : بانک توسعه تعاون در برگزاری جشنواره پژوهشی از سایر بانک‌ها جلوتر است.

دکتر دیواندری رئیس پژوهشکده پولی و بانکی در اختتامیه دومین جشنواره پژوهشی کارکنان بانک توسعه تعاون گفت بانک توسعه تعاون در برگزاری جشنواره پژوهشی از سایر بانک‌ها جلوتر است. 

پژوهش سبب برون‌رفت نظام بانکی از شرایط کنونی خواهد شد.

دکتر دیواندری ضمن تبریک به مناسبت هفته پژوهش انجام پروژه‌های علمی را ازجمله ضرورت‌های نظام بانکی برای رفع موانع و مشکلات پیش رو عنوان کرد و افزود: بانک توسعه تعاون بانکی با پتانسیل و جوان است که با تکیه‌بر علم و دانش و حرکت در جهت کاربردی کردن علم، دستاوردهای مثبتی را در مقایسه با سایر بانک‌ها عرضه کرده است.

وی با اشاره به اینکه بانک‌ها باید از علم و پیشرفت‌های علمی و فناوری برای غلبه بر چالش‌های پیش رو استفاده نمایند، به تحلیل در خصوص تغییرات و تحولاتی که سیستم بانکی با آن مواجه می‌باشد پرداخت و خاطرنشان کرد: تغییر رفتار سپرده‌گذاران و افزایش حساسیت مشتریان نسبت به نرخ‌های بانک، ایجاد ارزش‌افزوده و تعادل در رونق و رشد بخش‌های اقتصادی و همچنین موضوع افزایش اعتماد عمومی در خصوص سیستم بانکی ازجمله مهم‌ترین مسائلی است که بانک‌ها با آن مواجه می‌باشند.

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی افزود: امروزه افزایش قیمت تمام‌شده پول و کاهش حاشیه سود ازجمله چالش‌های سیستم بانکی است که بانک‌ها برای برون‌رفت از این مشکلات باید اقتصادی‌تر اداره شوند و از روش‌های سنتی‌تر بانکداری عبور کرده و به سمت روش‌های حرفه‌ای با تمرکز بر نوآوری‌های کاربردی و انجام پروژه‌های علمی و پژوهشی پیش روند.

 ×