بانک توسعه تعاون
پنجشنبه، 08 اسفند 1398
سامانه تلفن بانک - بانک توسعه تعاون
صفحه خانه
نقشه سایت
English

افزایش 50 درصدی تسهیلات اعطایی بانک توسعه تعاون در سال 91

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از افزایش 50 درصدی میزان تسهیلات اعطایی این بانک در سال 91 و پرداخت بیش از یک هزار میلیارد تومان تسهیلات به تعاونگران خبرداد.

ماشاءالله عظیمی در گفت وگو با خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، در تشریح عملکرد بانک توسعه تعاون در سا ل گذشته اظهار کرد: عملکرد این بانک در حوزه بانکداری الکترونیکی و خدمت رسانی به مشتریان قابل توجه بوده و تلاش کردیم تا در راستای انضباط پروند ه های ا عتباری و پیروی ا ز مقررات جاری حرکت و با اعتمادسازی در مشتریان و تعاونگران نسبت به جذب سپرد ههای مردمی درا ین بانک ا قدام کنیم چنانچه سپرده گذاریها در این بانک نشان دهنده اعتماد عمومی به این بانک است. وی در عین حال بیش از 80 درصد تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در سال 91 را مربوط به عقود مبادل های و قرض الحسنه ذکر کرد.

به گفته رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون، عقود فروش اقساطی، جعاله و اجاره به شرط تملیک مهمترین عقود مبادل های و قرض الحسنه به شمار می روند و بانک توسعه تعاون بر پایه قوانین و مقررات و ضوابط بانک مرکزی بخش اعظمی از تسهیلات خود را در قالب عقود اسلامی به شرکتهای تعاونی پرداخت کرده است.

عظیمی همچنین رقم تسهیلات پرداختی این بانک در سال گذشته را یک هزار و 100 میلیارد تومان ذکر و ابراز امیدواری کرد: در سال جاری با اختصاص منابع اعتباری صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک توسعه تعاون ، هدفگذاری رشد و توسعه فعالیت تعاونی ها در کشور محقق و جایگاه بخش تعاون در اقتصاد ملی ارتقا یابد.
×