بانک توسعه تعاون
دوشنبه، 18 آذر 1398
سامانه تلفن بانک - بانک توسعه تعاون
صفحه خانه
نقشه سایت
English

ارائه خدمات بهینه به تعاونگران از اولویتهای بانک توسعه تعاون است

دکتر محمد علی سهمانی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل بانک توسعه تعاون در چهارمین همایش فصلی مدیران ستادی و روسای شعب این بانک با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران با بیان مطلب فوق اظهار داشت: از مجموع تسهیلات اعطایی این بانک به تعاونگران فعال در بخش های مختلف اقتصادی بالغ بر40 درصد آن در قالب عقود مشارکتی و 53 درصد آن به شکل عقود مبادله ای و الباقی به صورت قرض الحسنه می باشد.

وی وضعیت عملکردی بانک توسعه تعاون را بر اساس شاخص های مختلف و بر پایه آمارها و ارقام موجود مطلوب ارزیابی کرد و در این رابطه افزود: بر اساس برنامه مقرر است تا پایان سالجاری و در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی ضمن خدمات رسانی به بخش تعاون، وضعیت عملکردی فعلی را به میزان 20 درصد دیگر نیز ارتقاء بخشیم.

وی در خصوص افزایش حجم فعالیتهای ارزی بانک خاطرنشان کرد : تمایل مشتریان بخش ارزی به استفاده از خدمات رسانی تخصصی بانک توسعه تعاون سبب افزایش پنج برابری حجم فعالیت های ارزی این بانک شده است.

سهمانی همچنین ترکیب منابع سپرده ای بانک را برشمرد و در ادامه به شاخص های مختلفی نظیر: مطالبات غیر جاری، نسبت منابع و مصارف و مانده تسهیلات اشاراتی کرد و بر ضرورت بیشتر مدیریت هزینه پول و قیمت تمام شده پول تاکید نمود و خاطر نشان کرد: با اتکاء به تلاش ها و زحمات واحدهای گوناگون ستادی و صف خوشبختانه سهم بازار این بانک بطور قابل توجهی افزایش یافته است.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون همچنین با اشاره به نقش بانک های توسعه ای و ترسیم جایگاه نظام بانکی در برنامه ششم، اضافه کرد: با توجه به تفاوت کارکرد های بانک های تجاری و توسعه ای، انتظار این است که لوازم و امکانات خاص هر کدام از این بانک ها نیز پیش بینی گردد و در چنین حالتی بدیهی است تحقق اهداف بانک های تخصصی و  توسعه ای تسریع خواهد شد.

وی سپس پیش بینی های صندوق بین المللی پول را در خصوص محیط اقتصادی کشورمان را در سال 2015 میلادی برشمرد و در این رابطه گفت: افزایش GNP، سرانه تولید ناخالص داخلی، رشد حجم فعالیت های اقتصادی، افزایش صادرات و کاهش واردات، کاهش نرخ بیکاری، نرخ رشد نقدینگی در زمره این پیش بینی ها قلمداد می گردد.

ایشان پیش بینی های نهاد های بین المللی با نگرش مثبت را ماحصل برنامه ریزی و تلاش دولت و مسئولان عالی نظام دانسته و در این ارتباط افزود: بطور حتم حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و اجرای دقیق منویات مقام معظم رهبری، شرایط پیش رو  را هموار و تسهیل خواهد کرد.

   ×